Serwis 24h bram przemysłowych Serwis 24h     naprawa bram 692 706 378, 668 450 826    Serwis 24h e-mail bramex-serwis@o2.pl

Rampy Przeładunkowe


Rampy przeładunkowe Hörmann to idealnie zaprojektowane rozwiązania służące do niwelowania różnic wysokości między platformą ładunkową samochodu ciężarowego a rampą. W ten sposób transportowany towar jest przeładowywany z samochodu lub na samochód w jednym poziomym kierunku. Wytrzymała stalowa konstrukcja posiada platformę odporną na odkształcenia poprzeczne, która umożliwia wyrównanie wysokości nawet w przypadku nierówno rozłożonego obciążenia w samochodzie ciężarowym. Niezawodny układ hydrauliczny wyposażony w 2 siłowniki hydrauliczne i jeden siłownik klapy spełnia swoje zadania w każdej sytuacji, jest łatwy w obsłudze i przede wszystkim bezpieczny. Rampy przeładunkowe są wyposażone w automatyczne zawory bezpieczeństwa wbudowane w siłownikach hydraulicznych. Zawory te natychmiast blokują rampę. Jest to szczególnie istotne w sytuacjach, gdy samochód ciężarowy za wcześnie odjedzie od obciążonej platformy.

Rampa przeładunkowa Rampa przeładunkowa
Rampa przeładunkowa Rampa przeładunkowa

Ceny i wymiary dostępne telefonicznie

Domki Przeładunkowe


W domkach przeładunkowych rampa przeładunkowa jest montowana bezpośrednio przed halą. To rozwiązania umożliwia energooszczędne zamknięcie otworu w budynku bramą przemysłową. Już na etapie składania oferty istnieje możliwość dostarczenia obliczeń statycznych dla typowych domków przeładunkowych Hörmann, które zawierają dane dotyczące maksymalnych obciążeń wiatrem i śniegiem. Regulowane podpory umożliwiają w prosty sposób wyrównanie ewentualnych nierówności podłoża.

Domek przeładunkowy Domek przeładunkowy

Ceny i wymiary dostępne telefonicznie

USZCZELNIENIA


Efektywność uszczelnień do bram zależy przede wszystkim od ich optymalnego dostosowania do danej sytuacji przeładunkowej i dokujących pojazdów. Osiągnięcie tego celu wymaga zastosowania szerokiego spektrum elastycznych rozwiązań. Przykładowo klapowe uszczelnienia, które są bardzo wytrzymałe i uginają się pod naporem dokującego pojazdu, zapobiegają uszkodzeniu konstrukcji ramowej przez pojazd. Pneumatyczne uszczelnienia dostosowują się do pojazdów różnych wielkości. Rolowane fartuchy uszczelnienia niwelują nawet większe różnice wysokości dokujących samochodów. Uszczelnienia bram z teleskopowymi ramionami równoległymi lub z ruchomą konstrukcją dachu znajdują zastosowanie podczas podnoszenia kontenerów wymiennych lub do zamortyzowania ruchów nadwozia..

Uszczelnienie Uszczelnienie
Uszczelnienie Uszczelnienie

Ceny i wymiary dostępne telefonicznie

Akcesoria


Lampy Sygnalizacyjne

Lampy sygnalizacyjne podłączone do sterowania bramy i rampy informują kierowcę i obsługę magazynu o aktualnej sytuacji w doku przeładunkowym. Właściwe zaprogramowanie świateł może znacznie podnieść bezpieczeństwo w czasie przeładunku.

Lampy sygnalizacyjne

Odboje Najazdowe

Odboje najazdowe chronią budynek i rampę przed uszkodzeniami. Amortyzują duże siły występujące przy dokowaniu samochodów ciężarowych. Są elastyczne i stabilne. Szeroki wybór modeli (różne typy, materiały i wielkości) umożliwia zastosowanie właściwego odboju do każdej sytuacji.

Odboje Najazdowe Odboje Najazdowe
Odboje Najazdowe Odboje Najazdowe Odboje Najazdowe

Naprowadzacze kół

Cynkowane naprowadzacze kół pomagają kierowcy zająć prawidłową pozycje przed dokiem. Zapobiegają uszkodzeniom rampy, bramy i uszczelnienia spowodowanym nieprawidłowym dokowaniem pojazdu. Naprowadzacze poddawane są bardzo dużym obciążeniom dlatego powinny zostać zamocowane do solidnie wykonanego fundamentu. Dokumentacja techniczna z prawidłowym rozmieszczeniem naprowadzaczy dostępna na życzenie.

Naprowadzacze kół

Kliny zabezpieczające

Kliny umieszczane pod przednimi kołami pojazdu dodatkowo zabezpieczają przed odsunięciem pojazdu od rampy w czasie przeładunku. w bardziej rozbudowanej wersji kliny mogą być połączone w system wraz z rampą i światłami sygnalizacyjnymi.

Kliny zabezpieczające

Narożne poduszki doszczelniające

Poduszki doszczelniające są dodatkowym wyposażeniem uszczelnień klapowych i służą do doszczelnienia dolnego obszaru pomiędzy fartuchem a ścianą.

Poduszki doszczelniające Poduszki doszczelniające

Klapa uszczelniająca dok

Klapa uszczelniająca zamyka wnękę pod rampą przeładunkową, która służy do wsunięcia klapy windy samochodów ciężarowych. Zamknięcie tej przestrzeni ogranicza przedostawanie się pod rampę i do magazynu kurzu i śmieci.

Klapa uszczelniająca dok

Ceny dostępne telefonicznie